Alfred Ernst Johann “Uudseleiva valla inimesed”

Alfred Ernst Johanni  «Uudseleiva valla inimesed» (originaalis “Die Leute von Babentin”) on realistlik romaan lähimineviku kaasaegsest Lääne-Euroopa rahvast, kes ehitab üles sõjast laastatud maad ning jõuab kümne aastaga Euroopa viie rikkama riigi hulka. Tõepoolest sai kogu tubli ja visa rahvas aruka, ettevõtliku tööga lausa ratsa rikkaks ning on siiani ELi esimootoriks.

Johann-Uudseleiva-valla-inimesedVana põlvkond sai teises maailmasõjas enamuses kõik kannatada ning oma eluõnne võisid nad lugeda kordaläinuks enamasti noorema põlvkonna heade saavutuste tulemusel, mis paljuski sõltus peretraditsioonide järjepidevusest.

Peamisteks teost läbivateks teemadeks ongi tavainimeste õnneotsigud, erinevad karakterid meie valikuvaba maailma tingimustes, üksteisemõistmine ja eri generatsioonide probleemid, vastutused tulenevalt oma arusaamadest ja elusihtide järgimisest.

Autori stiil on ühtaegu dialoogides muhedalt rahvalik ning kirjeldustes dokumentaalselt realistlik. Ta peegeldab tõetruult oma rahva hingelisi üleelamisi igapäevaste jõupingutuste läbi. Kirjaniku põhipüüdluseks näib olevat edasi anda rahva tervet, elujaatavat hoiakut ning selle ürgsetest aegadest pärinevat jõudu.

Head lugemiselamust!

Virtue Patience Love
Tartu Linnaraamatukogu lugeja

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: