Cassandra Clare “Queen of Air and Darkness”

„Queen of Air and Darkness“ on Cassandra Clare’i varjuküttide sarja kolmanda eraldiseisva sarja (The Dark Artificies) kolmas raamat.

Süütu inimese verd on valatud Nõukogusaali, varjuküttide püha kindluse astmetel. Livvy Blackthorni traagilise surma järel kõõlub Klaav kodusõja äärel. Osa Blackthorni perekonnast põgeneb Los Angelesse soovides avastada selle „mädaniku“ allikat mis hävitab sortside rassi. Samal ajal võtavad Julian ja Emma kasutusele drastilisi meetmeid, et heita kõrvale nende keelatud armastus ja võtta ette hukutav missioon haldjate maailma, et leida Musta Surnute Raamatut. Mis nad Õukonnas leiavad, on saladus, mis võib Varjude Maailma tükkideks rebida ning rajada sünge raja tulevikku mida keegi neist kunagi ei suutnud kujutadagi. Võidujooksus ajaga peavad Emma ja Julian päästma varjuküttide maailma enne kui parabatai needuse surmav jõud hävitab nemad ja kõik kellest nad hoolivad.

Raamatu esimene pool keskendub eelnevatest sündmustest ülesaamise ja edasiliikumise peale. Kõik püüavad kaotusest üle saada erinevat viisi ning kohati tekitab see pingeid juurde.

Üks kõige suuremaid läbivaid teemasid raamatu juures on endiselt Emma ja Juliani suhe. Julian pöördub Magnus Bane’i poole sooviga enda tunnetest lahti saada. Selle ta ka saavutab, aga see muudab ta üldse tundetuks, mis aga tekitab peategelastele veel katsumusi juurde.

Tegelased puutuvad kokku alternatiivreaalsusega, kaotuse ja võiduga. Raamat on võrreldes eelnevate raamatutega tõsisem ja keskendub tumedamatele teemadele. Sellest hoolimata oli raamatut lugeda tõeline rõõm. Raamat võtab trioloogia hästi kokku ja on täis ootamatuid seikluseid. Raamat annab ka vastuse küsimusele, mis siis õieti saab, kui parabataid üksteisesse armuvad. Esimesel korral raamatut lugedes oli trioloogia lõpp pooleldi ehmatav, aga teist korda lugedes tundus see palju positiivsem.

Signe Saarpuu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: