Tom Fletcher “Kriiksujad”

Kujuta korraks, et oled jälle laps ja avastad, et ei ole täiskasvanuid, kes käseksid sul hambaid pesta, tervislikult süüa, koolitöid teha ja normaalsel ajal magama minna. Kui sa nüüd täiskasvanuna mõtlesid, et asjad päris nii ka ei käi, siis Lucy Dungston nõustuks sinuga. See, mis on Whiffingtoni linna laste jaoks algselt nagu paradiis muutub kiiresti kaoseks, ja ainus, kes asja korda saab ajada on Lucy (kuigi ta ise küll nii ei arva).

Kui sellest veel küllalt ei oleks, siis öösiti külastavad laste kodusid jubedad, limased ja haisvad olendid nimega KRIIKSUJAD, millest lapsed esmalt üldse teadlikud ei ole. Kui Lucy avastab, et just KRIIKSUJAD olid need, kelle tõttu täiskasvanud kadusid, siis ta võtab julguse kokku ja kavandab koos skaudi Normaniga plaani kuidas KRIIKSUJAD kinni püüda. Asjasse on segatud ka väike Ella, kellega eelnevalt plaanist küll ei räägitud, aga ta saab vastutasuks oma lemmikuid roosasid vahukomme, nii et pole väga lugu.

Ma selgitaks, kes või mis need KRIIKSUJAD on ja miks nad tegid nii, et täiskasvanuid enam ei oleks, aga see võtaks poole lugemisrõõmu ära. Aga selleks, et sul nendest olenditest mingigi ettekujutlus oleks, siis mana endale korraks ette pilt sellest, kui olid väike laps ja ärkasid just õudusunest, sul on värskelt meeles unes nähtud koletisted ja äkki kuuled voodi alt kriiksumist.

… OK vanematele lohtuseks ütlen, et nad päris nii jubedad ka ei ole. Raamat on ju ikkagi lastele mõeldud. Aga juhuks, kui kellelegi mõte kriiksuvatest olenditest hirmujudinaid tekitas, siis ma hoiatasin teid.

Head lugemist!

Maarika Luts

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s