Tumedad tunnid

Eelmisel suvel sain täiesti juhuslikult kuulda podcastist „Tumedad tunnid”. Õigupoolest polnud mul täit arusaamagi, mida kujutab endast üks “podcast” — seni olin arvanud, et eks ta üks raadiosaate laadne toode ole.

Proovisin siis minagi, vahelduseks klappidest tulevale muusikale, vahetada kanalit. Kõndides oma üle 10 km pikkuseid linna- või maastikuretki, sobiski antud formaat nagu rusikas teadagi kuhu. Nii märkasin üsna pea, et ligi hakkab hiilima paanika — kõik aastaga välja antud lood ähvardasid peagi kuulatud saada. Tegelikult sain hiljem aru, et eks see järgmise “kuuldemängu” ootamise aeg kõikse magusam olegi. Ja küll siis on kibelemist jälle klapid pähe ja jalad õue poole suunata.

Minu suurimad tänusõnad Priit Öövelile — no mida minusugused küll ilma tema entusiasmita teeks? Samuti on tema vokaal vägagi oodatud kõrvu paitama, ära ei maksa unustada ka Aiky Pennot ja mitmeid külalishääli. Eriliselt mõnusat äraolemist pakkus suvine ettelugemine lõkkepraksumise saatel. Meenub, et Öövelil on õnnestunud nii geniaalselt hästi valida/teha heliefekte, et olen jäänud tänaval kordi peatuma ja ehmatusega õhku vaatama, et kustkohast see vares nüüd üle pea, sellise kisa saatel vuhises… teadagi.

Kui olin alles laps, siis nädala oodatuim hetk oli minu jaoks R2 raadiolainel Mario Kivistiku mahe hääl. Julgen pakkuda, et just temast on saanud ka Öövel ise innustust, et hakata mõnusaid (eriti kodumaist) õudus- ja hirmulugusid ning ka fantaasiatekste edastama.

Nüüd on asi siis nii kaugele arenenud, et elu on meile mänginud kätte hetke, kus raamatukogud on suuresti suletud, raamatupoodi ehk nii palju momendil ei juhtu, aga midagi tahaks hingele… No mida paremat siis veel tahta ja oodata?! Löö aga aadressiribale “Tumedad tunnid” ja leia endale kõikse parem väljund ja abimees, mille kaudu lugusid neelama hakata!

Saades aru, et oled sellise formaadi kuulaja tüüpi ning tehtud töö ja vaev pakub ka sulle rahuldust, siis teadmiseks, „Tumedad tunnid” on puhtalt omaalgatuslik ettevõtmine ja mingeid tasusid selle eest ette pole nähtud. Küll aga on igal kuulajal võimalus omalt poolt panustada jätkusuutlikkusse tegevusse, toetades podcasti igakuiselt (otsekorraldusega). Loe sellest kindlasti lähemalt: http://www.tumedadtunnid.ee/p/toeta-meid/

Alustuseks soovitan külastada lehte: http://www.tumedadtunnid.ee/ . Samuti hüppa läbi: https://www.youtube.com/channel/UCzsUWo6yozsjPOrc5xoyfIQ või https://open.spotify.com .

Priit Ööveli näol on tegemist, kes veel ei teadnud, muusikuga ja külalisnäitlejaga Teoteatri ridades.

Pakun lugemiseks välja ka veebiajakirja “Algernon” intervjuu Tumedate tundide autori Priit Ööveliga: http://algernon.ee/node/1052 ja ajakirja “Reaktor” intervjuu: https://www.ulmeajakiri.ee/?intervjuu-priit-oovel-raagib-tumedatest-tundidest .

Triin Võsoberg

Foto pärineb siit

One response to this post.

  1. […] Pokupoeg) Intervjuu: Priit Öövel räägib „Tumedatest Tundidest“ (loe ka Triin Võsobergi kuulamissoovitust!) Intervjuu: Alastair Preston […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s