Jan Kaus „Kompass“

Miks seda raamatut lugeda?

Iga inimene võib elu jooksul sattuda olukordadesse, kus ollakse sunnitud endalt küsima, et mis ma nüüd siis valesti tegin või miks kõik selliselt lõppes?

Võiksid seda raamatut lugeda, kui Sind huvitab kuidas suhe inimesi muudab, köidab ja õpetab? Kas suhtes ikka tuntakse oma paarilist lõpuni või jääb alati miski varju – pimeduse piiri taha. Kas ka Sina oled vahel musta valgeks vaikinud? Kui palju peab suhetes elama paralleelselt ja kui palju läbipõimunult? Kas rohkem tuleks anda ise või oodata andmist? Kui palju peaks kaotama ennast, et kaaslane oleks veendunud Su rindekindluses? Kas kõik see võibki kompassi rikki ajada?

Üsnagi nõutuks tegevale olukorrale vaatamata jutustatakse lugu elujaatavas ja lahendustele orienteeritud võtmes – Linn oli psühhiaater ning tänavad tema vastuvõtt. Lugu kulgeb eluolu pealiskaudsuse ja sügavamate kihtide piirimail, tehes teravaid sissepõikeid emba-kumba. On tasakaal maaläheduse ja filosoofilisuse vahel. Tegelaste kohta jagatakse parajal määral detaile. Vähem on rohkem ning lugejal on ruumi mõelda.

¼ raamatust liigub lugu etteaimatavas rööpas, siis tekkib turbulents ning just vahetult enne lõppu leiab lugu taas vana rööpa üles.

Mulle ei ole varem ükski Jan Kausi raamat kätte sattunud, aga tundub, et tema tundmaõppimiseks otsin veel mõne raamatu välja. Sest ka mulle meeldib avastada looduslikult kaunist kultuur- ja linnamaastikku.

Pille Kõiv

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: