“Kuidas minust sai HAPKOMAH ja lisaks kõik lood nihilist.fm´ist”

Alustuseks on kohe raske midagi öelda. Pealkiri ütleb nii mõndagi ära. Mulle meeldis see raamat küll. Kuigi sõna „meeldima” on veidi imelik kasutada. Pigem on mul hea meel, et midagi sellist on kirjutatud. Jah, see on suhteliselt ropp, jah, see on äärmiselt õudne, jah, see on lausa karjuvalt kohutav kohati, ometi ma arvan, et tasub lugeda ja elu üle järele mõelda.

kuidas-minust-sai-hapkomahMa loodan, et nii mõnigi, kes arvab, et kui ta ainult „korra proovib narkootikume” ja temaga midagi ei juhtu, jätab selle proovimise tegemata. Olen nõus raamatu tagakaanel kommenteeriva Mudlumiga:

”HAPKOMAHi lood vapustavad. Keegi polnud midagi sellist varem lugenud. Nihilisti lugejad nõudsid raamatut ja selle nad nüüd saavad – halastamatu ja täpse sissevaate maailma, mis eksisteerib siinsamas, ometi rebis just HAPKOMAH selle esimest korda varjust välja. Enamik meist polnud kuulnudki sõna fentanüül. Kokku on langenud kolm asja – kirjanduslik võimekus, fenatnüülisõltuvus ja julgus rääkida. See raamat teeb rohkem narkoennetustööd kui Eesti riik siiani suutnud on.”

Ja olenemata sellest kas teile Kaur Kender meeldib või mitte, siis au tuleb talle teemapüstitamise eest anda minu meelest küll.

Niisiis. Kole, jõhker ja hirmutav. Enne magamajäämist ei soovita. Raamat on väga hästi liigendatud, et saab jupi kaupa lugeda ja loetu üle mõelda või mõneks ajaks pooleli jätta.

narkoMind kummitab ainult see küsimus, et mis inimestel viga on? Miks nad üldse sellisesse võrku satuvad? On ju olemas nii palju ilusaid ja toredaid asju, millele raha ja aega pühendada ja millest võib saada samamoodi väga suure elamuse. Ja mis sõbrad need sellised on, kes teisi „orki tõmbavad”! Loodetavasti teie olete targemad ja paremad sõbrad. Nautige oma ilusat elu :)

Rahva Raamatu link. Kender ja Lobjakas raamatuesitluselNihilistis.

Seili Ülper

One response to this post.

  1. […] Lugemissoovitus […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: