Richelle Mead „Verevalem”

meadverevalemVampiirisarjade austajad saavad taas rõõmustada, eriti „Vampiiride akadeemia” fännid. Nimelt on Richelle Meadi sulest ilmunud sisuliselt järg nimetatud sarjale. Sellel korral on küll peategelaseks hoopis teine neiu, kellega on olnud võimalus „Vampiiride akadeemias” juba kohtuda. Tegemist on noore alkeemiku Sydneyga. Alkeemikud on nimelt need, kes „mätsivad” kinni kõik vampiiride ja dampiiride poolt korda saadetud teod, mis inimestele võiksid nende olemasolust liialt infot anda. Sealjuures aga vusserdades võlukunstiga ja kohati omavahelgi üle mõistuse jageledes, endal silmaklapid selget vaadet takistamas.

Esimeses osas on Sydney määratud saatma kuninganna Vassilissa Dragomiri nooremat õde Jilli, et tagada talle ohutu paik võimalike rünnakute eest.

Otse loomulikult ei lähe kõik plaanipäraselt ja vaenlasi võib leida ka oma sõprade seast, rääkimata võõraist. Kui kahtluse alla seatakse ka neiu ustavus omade ees, ei tee seegi Sidney’le tema ülesande täitmist sugugi lihtsamaks.

„Verevalemi” avateos on sarjale paljutõotav algus. On tunda, et vampiiriakadeemia saaga autor on nende teoste kirjutamise ajal ja järel kirjanikuna küpsenud ning seda on teinud ka tema loodud karakterid. Nii mõnigi kangelane loob oma ehtinimlike joontega meeldivat elulist äratundmisrõõmu. Fantaasiateosele iseloomulikult aga pakuvad põnevust ka tegelaste omadused ja juhtumid, mis näitavad autori kujutlusvõime kõrget lendu.

Armastus ja ustavus on sügavamal kui veres ja veri ei valeta.

Triin Võsoberg

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: