Elo-Maria Roots “Vaimude jaam”

Vaimude_jaamRaamat-proovikivi! Kui selle raamatu suudate lõpuni lugeda, olete KKL (ehk Kõige Kõvem Lugeja). 478-l leheküljel kogete, mida mõtleb üks abiturient tänapäeva eesti koolisüsteemist.

Helen hakkab 1. septembrist õppima Haabla Keskkooli 11. klassis. Haabla on tavaline väikelinn raudteejaama, koolimaja, poe, lastekodu ja surnuaiaga. Esimesel koolipäeval viib juhus uue õpilase Heleni kokku õpetajate kirstunaela Mäxiga (tütarlaps muuseas), neist saavad pinginaabrid ja hiljem head sõbrad. Algab tavaline õppeaasta, lugeja ette tuuakse rida väga erinevaid õpetajaid ning pisitasa hakkab ilmet võtma vastuhakk sellisele koolile ja õpetamisviisile nagu Haabla kooli õpetajad seni on harjunud.

Ühel päeval algab MÄSS! Kõige selle käivitajaks saab Helen, kes nagu selgub, pole tegelikult üldse Helen, vaid on Eliisabet…

Oluline koht selles loos on veel kirjandusõpetajal Elmaril, hauakaevajal Fredil, peategelase isal, tädi Inesel ja loomulikult Mülleri-mutil.

Pärast raamtu läbilugemist võiksite mõelda oma kooli ja õpetajate peale ning endale meelde tuletada, miks te üldse sellises koolis käite! Aga tegelikult on selles raamatus palju koolielu, ehedat sõprust ja õrna armastust ka!

Ädu Neemre

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: