Elo-Maria Roots “Vaimude jaam”

Vaimude_jaamRaamat-proovikivi! Kui selle raamatu suudate lõpuni lugeda, olete KKL (ehk Kõige Kõvem Lugeja). 478-l leheküljel kogete, mida mõtleb üks abiturient tänapäeva eesti koolisüsteemist.

Helen hakkab 1. septembrist õppima Haabla Keskkooli 11. klassis. Haabla on tavaline väikelinn raudteejaama, koolimaja, poe, lastekodu ja surnuaiaga. Esimesel koolipäeval viib juhus uue õpilase Heleni kokku õpetajate kirstunaela Mäxiga (tütarlaps muuseas), neist saavad pinginaabrid ja hiljem head sõbrad. Algab tavaline õppeaasta, lugeja ette tuuakse rida väga erinevaid õpetajaid ning pisitasa hakkab ilmet võtma vastuhakk sellisele koolile ja õpetamisviisile nagu Haabla kooli õpetajad seni on harjunud.

Ühel päeval algab MÄSS! Kõige selle käivitajaks saab Helen, kes nagu selgub, pole tegelikult üldse Helen, vaid on Eliisabet…

Oluline koht selles loos on veel kirjandusõpetajal Elmaril, hauakaevajal Fredil, peategelase isal, tädi Inesel ja loomulikult Mülleri-mutil.

Pärast raamtu läbilugemist võiksite mõelda oma kooli ja õpetajate peale ning endale meelde tuletada, miks te üldse sellises koolis käite! Aga tegelikult on selles raamatus palju koolielu, ehedat sõprust ja õrna armastust ka!

Ädu Neemre

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: