Maarja Pärtna “Läved ja tüved”

partnalavedjatuvedMaarja Pärtna köitis tähelepanu 2013. aastal ilmunud luulekoguga “Läved ja tüved” ning pälvis läbi aegade ühena noorimatest Juhan Liivi luuleauhinna luuletuse “Sees” eest. Tema debüütkogu “Rohujuurte juures” ilmus 2010. aastal.

Maarja Pärtna kirjutab keele- ja ruumitundlikku luulet, seda iseloomustab pildilisus, sisutihedus ja detailitundlikkus. Tal on oskus põimida olnut ning argist tänapäevasesse luulekeelde. Maarja luule otsib teed inimtunnetuse juurte juurde, püüab sõnastada seda, mis inimesi üksteisega seob. Tema loomingust leiab kohapoeetilisi tekste, mis räägivad muuhulgas ka erinevatest Tartu linnaosadest. Tema tekste on tõlgitud soome, inglise, vene ja ungari keelde.maarja_partna_rohujuurte_juures

Lisaks Tartu ülikooli kirjanduse eriala magistriõppele töötab Maarja Pärtna kultuurilehe “Müürileht” kirjandus- ja tegevtoimetajana ning toimetab Müürilehe raadios saadet “Kuula luuletajat”. Kuulub ka meditatiivsesse-eksperimentaalsesse heliduosse (Maarja Pärtna ja Riho Kall), mis miksib (folgisugemetega kitarri) muusikat ning Maarja luuletekste.

Halliki Jürma

Advertisements

One response to this post.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: