Maarja Pärtna “Läved ja tüved”

partnalavedjatuvedMaarja Pärtna köitis tähelepanu 2013. aastal ilmunud luulekoguga “Läved ja tüved” ning pälvis läbi aegade ühena noorimatest Juhan Liivi luuleauhinna luuletuse “Sees” eest. Tema debüütkogu “Rohujuurte juures” ilmus 2010. aastal.

Maarja Pärtna kirjutab keele- ja ruumitundlikku luulet, seda iseloomustab pildilisus, sisutihedus ja detailitundlikkus. Tal on oskus põimida olnut ning argist tänapäevasesse luulekeelde. Maarja luule otsib teed inimtunnetuse juurte juurde, püüab sõnastada seda, mis inimesi üksteisega seob. Tema loomingust leiab kohapoeetilisi tekste, mis räägivad muuhulgas ka erinevatest Tartu linnaosadest. Tema tekste on tõlgitud soome, inglise, vene ja ungari keelde.maarja_partna_rohujuurte_juures

Lisaks Tartu ülikooli kirjanduse eriala magistriõppele töötab Maarja Pärtna kultuurilehe “Müürileht” kirjandus- ja tegevtoimetajana ning toimetab Müürilehe raadios saadet “Kuula luuletajat”. Kuulub ka meditatiivsesse-eksperimentaalsesse heliduosse (Maarja Pärtna ja Riho Kall), mis miksib (folgisugemetega kitarri) muusikat ning Maarja luuletekste.

Halliki Jürma

Advertisements

One response to this post.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: