Michael Mortimer “Neitsikivi”

Kas lähitulevikus on oodata suurt looduskatastroofi või on see lihtsalt hullunud teadlaste ettekujutus? Veidrad kajakad ja kummaliselt käituvad hundid…

mortimerneitsikiviVõiks öelda, et romaani peategelane on eriskummaline ja tundmatu fossiil, mis/kes rändab ajast aega, läbi mitmete tuntud ja tundmatute inimkäte. Liites kõiki neid tegelasi omavahel suurt ja kummalist saladust hoidma.

Päeval, mil heliseb pealtnäha tavalise Rootsi tudengineiu telefon, muutub tema tavaline elu tundmatuseni. Nimelt oodatakse Idat Nobeli preemia banketile, kus tema kätte peaks antama hoiule eriline laegas, mis on veelgi erilisema sisuga.

Pärast seda pidu pole Ida elu enam kaugeltki endine. Segaste asjaolude tõttu saab temast tähtsa teadlase, Nobeli preemia laureaadi mõrvas kahtlustatav ja riiklikult tagaotsitav kurjategija. Algab suur põgenemine ja paljastub ka ohtralt saladusi Ida enda, tema kadunud ema Eva ja salapärase minevikuga vanaema Alma kohta.

Ida otsib üles oma lähedaseima inimese, kasuisa Lasse, et saada temalt abi ja kaitset. Lasse aga on mees, kes teab tüdruku minevikust ootamatult palju kummalisi asju ja üritab talle selgitada üht-teist tema vanaema tegemistest ja läbielatust. Koos läbitakse sadu kilomeetreid, lootuses jõuda Venemaale Alma juurde.

Peale politsei on Ida jahitav veel hulga inimeste poolt, kõigile on tema kättesaamine ülimalt tähtis.

Põgenemistee ei kulge otse loomulikult vahejuhtumiteta, kuid need juhtumised jäägu lugejatest huvilistele avastada. Autorid teevad ka põikeid ajalukku ja teadusse sidudes need osavalt põhisündmustikuga.

michaelmortimerSee ilmselgelt väga põhjalikult läbimõeldud tegevustikuga, hoogne (ent samas mitte liialt) ligi 500-leheküljeline teos sai siinkirjutava lugeja suureks kurvastuseks liigagi kiirelt läbi. Nukrutseda ilmselt aga ei tasu, küll aga tuleb hoolega kannatust varuda. Nimelt on ees ootamas veel viis loodetavasti sama põnevat Neitsikivi-sarja raamatut.

Raamatu videotutvustus.

Michael Mortimer on kahe Rootsi kirjaniku ühine pseudonüüm, selle taga on Daniel Sjölin ja Jerker Virdborg. Daniel on sündinud 1977. aastal ja ta alustas kirjutamist 2002. aastal. Jerker sündis 1971. aaastal. Tema kirjandusdebüüt toimus aastal 2001.

Täpsemalt saab meeste kohta lugeda selliselt lehelt.

Triin Võsoberg

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: