Cassandra Clare “Kellavärgiga prints”

clarekellavargigaprints“Põrgu sõdalaste” sari

“Kellavärgiga prints” on triloogia “Põrgu sõdalased” teine raamat, esimene raamat on “Kellavärgiga ingel”, kolmas raamat on “Kellavärgiga printsess”.

Tegelased

Tessa (Theresa Gray) – tüdruk, kes oskab muunduda. Ta ei tea, kes ta on, sest tema võime on väga eriline ja esimeses osas oli tema senine turvaline maailm kokku kukkunud ning ta sattus varjuküttide juurde.
Will (William Herondale) – varjukütt, kes uskus, et talle on needus peale pandud, mis ei lubanud tal enam kunagi kedagi armastada. Ta hoidis kõiki endast eemale, neid kaitstes, kuid tuli välja, et needust polnudki.
Jem (James Carstairs) – Will ja Jem olid parabataid ehk vere-ja hingevennad.

clarekellavargigaingelTegevus

Raamatu tegevus toimub 19. sajandi Inglismaal. Seiklused toimuvad ümber Tessa, keda jälitab õel mees Mortmain, kes tahab Tessat tema võime tõttu ära kasutada ja loob oma eesmärgi saamiseks metallist inimautomaadid. Tessale ja tema sõpradele on antud kaks nädalat aega leida Mortmain, kes on jäljetult kadunud, muidu võib Instituudi juhtimine teiste kätte minna. Lisaks peab Tessa oma tunnetes selgusele jõudma.

Selgitus

ruunidVarjukütid on inglite ja inimeste järeltulijad. Neile annavad üliinimlikud võimed ruunid, mida nad joonistavad erilise vahendi – stelega – endale nahale. Instituut on varjuküttide elupaik ja kodu.

Katkend

Will:  “Sina ja mina oleme sarnased, Tessa. Sõnad on meie elu ja hing. Kui teadsin, et ei tohi enam kunagi armastada ja keegi ei tohi armastada mind, olid raamatud ainsad, mis takistasid mind võtmast endalt elu ja tekitasid tunde, et ma pole ehk siiski päris üksi. Raamatud ei valetanud mulle ning minagi võisin olla nendega aus.”

cassandraclareCassandra Clare

Cassandra Clare’i pärisnimi on Judith Rumelt. Ta on sündinud 27. juuli 1973. Cassandra Clare vanemad on ameeriklased, kuid ta sündis Iraanis. Ta on saanud palju auhindu ja tema üks raamat on ka filmiks tehtud (“Surmav arsenal: Luude linn”). “Põrgu sõdalaste” sari sai alguse 2009. aastal,  eesti keelde tõlgiti need alles sel aastal.  Ta kirjutab varjuküttidest ning temalt on oodata nende kohta veel raamatuid. (Loodetavasti palju.)

Muljed

Mulle meeldis see raamat kohutavalt, nii esimene kui ka teine osa ning ma soovitan kõigil seda lugeda! Lihtsalt hoiatan, et Cassandra Clare raamatud võivad oma emotsioonidega haiget teha ja tekitada sõltuvust.

Laura Nemvalts

One response to this post.

  1. Posted by Pille on 31 mai 2019 at 13:58

    Mulle meeldis ka see sari väga! Ehkki noortele mõeldud sari. Ise olen küll 49a naine :)
    Korduvalt mõtlesin lugemise ajal, et kui hea tõlge.. (Krista Suits’u tõlgitud)
    Loeks veel midagi sarnast. Kui saaks mõne soovituse, oleks tore.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s