Klaus-Peter Wolf “Ida-Friisi veri”

wolfidafriisiveriSissejuhatuseks ütlen, et raamatut esitletakse kirjandusfestivalil Prima Vista 9. mail ja kohal on autor.

Laste- ja noorteraamatute autorina ning krimisarjade stsenaristina tuntuks saanud Klaus-Peter Wolf (sünd. 1954) on alates 2007. aastast pühendunud Ida-Friisi aineliste kriminaalromaanide kirjutamisele. Tänaseks on neid ilmunud juba kaheksa ja kõigis juhib uurimist kriminaalkomissar Ann Kathrin Klaasen. Wolfi krimkad on Saksamaal bestsellerid ja äsja ilmus eesti keeles sarja teine raamat “Ida-Friisi veri” (Atlex).

Romaani tegevuspaik on Põhjamere-äärne armastatud suvituspiirkond ja kohalikku koloriiti pikib autor raamatusse ka, aga põhiline on Wolfi põnevuse kruttimise oskus, elulähedased karakterid ja usutavad dialoogid. Mulle meeldis see, et Wolfi mõrtsuka motivatsioon on veenev (ma ei pea seda lihtsalt kirjaniku tahtel uskuma). Wolf tirib oma kriminaalromaanides valguse kätte nii mõnegi ühiskonnas varjatud sotsiaalse kitsaskoha, antud juhul siis nn “musta pedagoogika”.

klauspeterwolfWolfi politseinikud-uurijad on luust ja lihast inimesed oma nõrkuste ja veidrustega, mõnele tahaks õlale patsutada, teist raputada, aga sarimõrvar on intelligentne ja nutikas tüüp. Õnneks osutub kõige nutikamaks siiski uurija Ann Kathrin Klaasen hoolimata kõigist oma isiklikest probleemidest (abielu lagunemine, suhtlemisraskused teismelise pojaga). Mäng käib nagu ikka elu ja surma peale ning põnevust jagub kuhjaga.

Igal juhul soovin head “Ida-Friisi vere” lugemist! Ja otsige kaardilt Ida-Friisimaa üles. Sakslased väidavad, et Wolfi krimkad tekitavad sõltuvust. Kes saksa keeles loeb, see saabki kohe jätkata, sest Tartu linnaraamatukogus on sarja kaheksast raamatust neli olemas. Ja eesti keeles on olemas lastekrimka “Nohik”, mille põhjal on saksa kultussarjas “Kuriteopaik” (“Tatort”) vändatud ka film.

Linda Jahilo

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: