Klaus-Peter Wolf “Ida-Friisi veri”

wolfidafriisiveriSissejuhatuseks ütlen, et raamatut esitletakse kirjandusfestivalil Prima Vista 9. mail ja kohal on autor.

Laste- ja noorteraamatute autorina ning krimisarjade stsenaristina tuntuks saanud Klaus-Peter Wolf (sünd. 1954) on alates 2007. aastast pühendunud Ida-Friisi aineliste kriminaalromaanide kirjutamisele. Tänaseks on neid ilmunud juba kaheksa ja kõigis juhib uurimist kriminaalkomissar Ann Kathrin Klaasen. Wolfi krimkad on Saksamaal bestsellerid ja äsja ilmus eesti keeles sarja teine raamat “Ida-Friisi veri” (Atlex).

Romaani tegevuspaik on Põhjamere-äärne armastatud suvituspiirkond ja kohalikku koloriiti pikib autor raamatusse ka, aga põhiline on Wolfi põnevuse kruttimise oskus, elulähedased karakterid ja usutavad dialoogid. Mulle meeldis see, et Wolfi mõrtsuka motivatsioon on veenev (ma ei pea seda lihtsalt kirjaniku tahtel uskuma). Wolf tirib oma kriminaalromaanides valguse kätte nii mõnegi ühiskonnas varjatud sotsiaalse kitsaskoha, antud juhul siis nn “musta pedagoogika”.

klauspeterwolfWolfi politseinikud-uurijad on luust ja lihast inimesed oma nõrkuste ja veidrustega, mõnele tahaks õlale patsutada, teist raputada, aga sarimõrvar on intelligentne ja nutikas tüüp. Õnneks osutub kõige nutikamaks siiski uurija Ann Kathrin Klaasen hoolimata kõigist oma isiklikest probleemidest (abielu lagunemine, suhtlemisraskused teismelise pojaga). Mäng käib nagu ikka elu ja surma peale ning põnevust jagub kuhjaga.

Igal juhul soovin head “Ida-Friisi vere” lugemist! Ja otsige kaardilt Ida-Friisimaa üles. Sakslased väidavad, et Wolfi krimkad tekitavad sõltuvust. Kes saksa keeles loeb, see saabki kohe jätkata, sest Tartu linnaraamatukogus on sarja kaheksast raamatust neli olemas. Ja eesti keeles on olemas lastekrimka “Nohik”, mille põhjal on saksa kultussarjas “Kuriteopaik” (“Tatort”) vändatud ka film.

Linda Jahilo

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: