Sally Green „Poolpaha“

poolpaha_kaas.inddMaailmas peavad koos eksisteerima valged ja mustad nõiad. Muidugi pole nemad ainsad. On olemas veel poiss, kelle ema oli valge – ja isa must nõid, mis teeb kokku „poolekoodise”.

Seitsmeteistkümnendat sünnipäeva peetakse nõidade elus kõige olulisemaks tähtpäevaks: see on moment, mil iga noor nõidik peab saama kolm kingitust ja oma esivanemate verd – või nende saamatajäämisel teatud aja möödudes surema. Sellel olulisel sünnipäeval saadakse ka teada oma tõelised anded.

Nathan on poiss, kes peab hakkama saama poolekoodise raske saatusega – keegi ei salli teda ja samas peetakse talle pidevalt jahti. Neljateistkümnendast eluaastast on poiss elanud puuris ja talunud ränke katsumusi; teda on õpetatud tapjaks, ent ta ei oska lugeda ega kirjutada.

Noormehe suurimaks sooviks ja unistuseks on lõpuks kohata oma isa, keda pole ta veel kunagi näinud, kuid kellest teatakse palju, väga palju halba.

Aeg tiksub ja ka Nathani seitsmeteistkümnes sünnipäev aina läheneb, kuid pole kedagi, kes tema kolme kingituse eest hoolitseks. On vaid üks keeruline võimalus surmast pääsemiseks ja selleks üritab nooruk teha kõik …

Tegu on mõnusalt fantaasiarikka – omajagu sünge – kirjutisega, mis sobib suuremalt jaolt nooremapoolsele lugejale, ning mis on põnev lõpuni välja. Arvestades teose äkilist lõppu, võib eeldada, et tegemist on järjekordse triloogiaga.sallygreen

Sally Green elab Inglismaal koos mehe ja pojaga. Aastal 2010 avastas ta enda jaoks kirjutamise. „Poolpaha“ on tema esimene romaan.

Triin Võsoberg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: