Andrus Kivirähk “Kevadine Luts”

Andrus Kivirähk “Kevadine Luts”

kivirahk_kevadine_lutsEt kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et näidendeid olen ma oma elus lugenud üliharva. Kivirähu “Kevadine Luts” poleks erandiks saanud, kui Uku Uusbergi samanimeline lavastus Draamateatris poleks nostalgiliseks elamuseks kujunenud. Ja puhas uudishimu pani mind nimetet näidendit lugema. Luts ja “Kevade” tundusid nii teada-tuntutena, et midagi uut ei osanud oodatagi. Mõistmine, et Lutsust kui inimesest tean ma vaid kõige üldisemat, sai aga selgeks juba esimestel lehekülgedel. Kivirähu kohati nukkergi huumor toob Lutsu väga lähedale ja annab aimu kirjaniku hingeelust. Muhe lugemine, äratundmisrõõmust rääkimata.

Kalle Laanet
Riigikogu liige

 

Andrus Kivirähk “Kevadine Luts” 

kivirahkproovisSee lugu on peamiselt raamatu “Kevade” sünnist ja kirjutamisest. Vaataja silme ees rullub lahti Oskar Lutsu enda lugu, mis annab nii mõnegi vihje Kiire, Arno, Teele, Tõnissoni või Lible tegelaskujude prototüüpidele.

Ehkki “Kevadine Luts” on kõigest Kivirähu fantaasia, jääb kohati mulje, nagu oleks näidendi autor olnud suisa Lutsu enda kaasaegne. Nii usutav ja lähedane on lavalt mängitav. Väheke nukrat huumorit ning karm elutõde saadavad seda rahulikult kulgevat lugu algusest lõpuni. “Kevadine Luts” on näitemäng, kus leidub aasimist, palju vaimukaid dialooge, igatsevat romantikat, ettevõtlikku särtsakust ja tasakaalukat talupojatarkust.

Laine Randjärv
Riigikogu liige

Andres Puttingi fototabamus proovisaalist on pärit siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: