Laini Taylor „Tütar suitsust ja luust”

taylortutarsuitsustSee raamat osutus viimase aja meeldivaimaks üllatuseks. Ootasin juba tüüpiliseks saanud noorteromaani etteaimatava sisu ja lõpuga. Selgus aga, et terve lugemise vältel ei hakanud peas juba valmis lahendused keerlema, vaid põnevust jätkus viimse leheküljeni. Jätkub ka edaspidi, sest raamatule on oodata ka järge.

„Tütar suitsust ja luust” räägib n-ö teisest maailmast meie ümber – millest tavainimestel pole aimu, kuid kus võib segaste olude tõttu hakata märkama üksikuid ebaloomulikke olukordi ja olendeid.

Siniste juustega Praha kunstitudeng Karou on tüdruk, kes on üles kasvanud veidras poekeses ja ümbritsetuna kummaliste olendite poolt. Tema lemmiktegevus on joonistada ebamaiseid olendeid, kes eksisteerivad vaid tema jaoks. Karou lemmik-kingitused on erinevate maade keeled.

taylorBloodStarlightMaailmas on hakanud juhtuma kummalisi asju. Esiteks on tekkinud teatud ustele põlenud käe jäljed. Teiseks on hakanud end näitama taevas olevast praost tulnud olevused, keda tuntakse inglitena. Toimumas on sõda taevaste olendite vahel, sellesse on aga nüüd segatud ka maapealseid inimesi.

Peategelasel tuleb seista silmitsi suure hirmuga ja võidelda ingliga. Kõik ei lähe päris plaanitult… Vaikselt hakkab ka kooruma tõde Karou enda kohta: kes ta ise on ja oli.LainiTaylor

Järgmine osa sarjast on “Days of Bood & Starlight”.

Laini Taylor on 1971. aastal USA-s sündinud fantaasiakirjanik. Fännidele lugemiseks: http://www.lainitaylor.com/p/about-laini.html

Triin Võsoberg

One response to this post.

  1. ootan tõlkeid teisele ja kolmandale osale eesti keelde!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: