Nicholas Sparks “Safe Haven”

sparkssafehavenEsmalt pean mainima, et niiöelda naistekad pole päris minu teetass, kuid see raamat meeldis mulle sellegipoolest väga. Ja ma tõsiselt kaalun võimalust ka tema teised raamatud läbi lugeda.

Eesti keeles antud teost veel ilmunud ei ole, kuid kes vähegi inglise keeles lugeda tahavad, siis” Safe Haven” on üsnagi lihtsa keelekasutuse ja kaasahaarava sisuga.

Peategelaseks on noor ja kaunis, kuid õnnetus abielus olev naine Erin, kes on püüdnud varemgi oma kontrolliva, vägivaldse abikaasa eest põgeneda. Sel korral see ka õnnestub. Läbi suurte raskuste, üleelamiste ja hirmu jõuab ta väikelinna Southport. Ta on vahetanud nime ja muutnud välimust, temast on saanud Katie. Pikkamisi sõbruneb ta poepidajast kahe lapse isaga, kes on oma armastatud naise haiguse tõttu kaotanud. Hargneb armastuslugu, mille käigus õpitakse teineteist tundma ja püütakse teineteise minevikuhaavu siluda.

Lugu on liigutav, kaasahaarav ja kohati ka hirmutav. Hirmutav on mõelda, et see lugu võiks ka täiesti tõsielulisena kusagil toimuda. Kahjuks pole kõigil meelekindlust sellest välja rabeleda. Võibolla see raamat annab lootust ja lohutust neile, kellel sedasorti muresid päriselus esineb, et tegelikult nad väärivad paremat ja on võimelised ka seda saavutama, kui riski võtavad.

Antud raamatust, nagu ka päris paljudest teistest Nicholas Sparksi teostest, on sellel aastal ka ekraniseeringut oodata.

Sobiv sõbrakuul romantikakirjanduse austajatele kindlasti. Armastus võidab lõpuks ikkagi. Vähemalt on nii hea mõelda.

Seili Ülper

One response to this post.

  1. […] linateose aluseks olnud raamat “Safe haven”, mida on hiljuti soovitatud ka meie raamatukogu lugemisblogis.  Varemgi on kinolinale jõudnud mitmed Nicholas Sparksi raamatud. Raamatukogu muusikaosakonnas on […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: