Mihkel Surva “Meesmodelli pihtimus”

Mihkel Surva “Meesmodelli pihtimus” on analoog Sonia Rossi raamatule “Fucking Berliin”. Minu sellises arvamuses mängib oma osa kindlasti tõik, et lugesin neid raamatuid üheaegselt. Ja lugemisfeelingud kattusid tugevalt. Mõlemas raamatus on rabavad seigad  kõrgmoe ja  seksiteeninduse  maailmast ning need on üsnagi sarnased, ainult ühiskondlik arvamus peab üht neist kõrgkultuuri osaks ja teist madalaks äriks, millest mõne arvates avalikult rääkidagi on häbiasi. Sestap unistavadki paljud noored väliselt säravast modelli, mitte põlatud prostituudi elukutsest.

Raamat on autobiograafiline – Mihkel Surva on töötanud modellina Mikk Surva nime all  mitmetes agentuurides Milanos, Pariisis ja NY-s ning seetõttu hästi kursis moemaailma varju jääva tegelikkusega. Seega teab ta valdkonda, mida kirjeldab ning oskab ja julgeb valgustada telgitaguseid, millest tavapublikul õrna aimugi ei pruugi olla. Meedia poolt levitatud modellikuvandi loomise müütide faktipõhine ümberlükkamine Mihkel Surva poolt meeldis mulle isiklikult enim. Nendeks müütideks on: modellid on toitumishäiretega, lollid, omasooiharad ja suplevad rahas. Miks arvatakse, et tark ei tohi olla ilus? Miks arvatakse, et saledus ei sõltu enamasti ainevahetustüübist? Kas glamuur ja rikkus käivad alati käsikäes? Lugege raamatust ja mõtelge ise pisut loetule kaasa – kas on ikka nii?

Lisamaterjale:
Sash Uusjärv  “Modell, kes ei mänginud kaasa” – intervjuu ajakirjas “Naised”
Kais Allkivi “Meesmodellide puhul on ihumüümine igapäevane”  Õhtuleht 10.06.2011
Mihkel-Mikk Surva modellifotod.

Ülli Tõnissoo

Mihkel Surva pilt on pärit siit.

One response to this post.

  1. […] lugemissoovituse blogist: Raamat on autobiograafiline – Mihkel Surva on töötanud modellina Mikk Surva nime all  […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s