Charlaine Harris “Grave Sight”

Tegemist on Harper Connelly sarja esimese raamatuga, aga ma pidin seda mitu korda üle kontrollima, sest mingit esimese osa tunnet küll ei ole. Tegevus hakkab prauhti peale ja taustainfo peame ise raamatust välja noppima.

Noor naine Harper Connelly sai lapsena pikselöögi ja oskab selle tulemusena leida surnuid ja näeb ka nende surma põhjust. Täiskasvanuna pakub ta surnute leidmise teenust erinevates Ameerika Ühendriikide osariikides koos oma kasuvend Tolliveriga, kes Harperit kaitseb ja aitab.

Lõõgastuseks käib Harper surnuaias treenimas, liigub haualt hauale ja loeb ette surmapõhjuseid. Harperil ei ole oma kodu, ta peatub motellides ja loeb õhtuti kapsaks loetud raamatuid.

Harper saab väljakutse väikelinna, kus tal palutakse üles leida kaduma jäänud teismeline tüdruk.  Ehkki Harper leiab tüdruku (ja veel nii mõnegi teise) surnukeha kohe üles ja saab selle eest rahagi kätte, tehakse tal linnast lahkumine keeruliseks ja ohtu satub ka nende endi elu. Kriminaalromaan on kaasakiskuv ja mul on kindel soov sarja edasi lugeda, aga Harperi elu ja töö on kujutatud nii trööstitult, et lugemine võib tekitada kurvameelsust.

Krõõt Kaljusto-Munck

2 kommentaari

  1. Posted by Krõõt Kaljusto-Munck on 4 oktoober 2010 at 08:51

    Lugesin nädalavahetusel läbi ka sarja teise ja kolmanda raamatu. Käest panna ei saanud. Kolmas raamat oli nendest kõige parem, aga võib-olla arvan seda iga viimase raamatu kohta. Õnneks hakkab peategelase elu tasakesi rõõmsamaks minema.

  2. […] jõuab öö” (Kirjastuskeskus, 2010). Charlaine Harrisest on Krõõt Kaljusto-Munck kirjutanud siin ja […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: