Gerald Durrell “Ema mehelepanek ja teised lood”

“Kõigist jultunud asjadest, mida Larry oli eales toime pannud, pidi sellest kujunema kõige kohutavam ja kaugeleulatuvam.”

Durrelli-pere elu Korfu saarel on rahulik ja idülliline. Pikapeale tekitab see nooremates pereliikmetes igatsust teravate elamuste järele. Ja nõnda asuvad algaja kirjatsura Larry, relvahull Leslie, moenarr Margo ja loomalemb Gerry sobitama kosjakaupa, et ema mehele panna – vastu tolle tahtmist. Nalja saab kõvasti ja kõik on korras, kuni ema järsku teatab, et on nõuks võtnud abielluda majas peatuva külalisega. Silmapiiril on suured muutused: Larryle langeks osaks suur annus isalikku distsipliini, Leslie võõrutataks relvadest ja Margo välimusega võetaks midagi ette. Katastroof ligineb. Mida teha? Kas tõesti aitavad vaid peresõbra soovitatud tsementsaapad? Pinge püsib kuni üllatava lõpplahdurrellemamehelepanekenduseni…

Peale nimiloo, mis on omalaadne järg romaanile “Minu pere ja muud loomad”, on kogumikus veel seitse juttu. Lustlikud, nukrad, traagilised ja soojalt humoorikad lood pajatavad inimestest, kellega Durrell on oma rännuteedel kohtunud. Muuhulgas avastatakse nendes lugudes, mis peitub ühe Ameerika lõunaosariikide leibkonna kokakoolapudelites, uuritakse, kas sakslastel on naljasoont, ja tutvustatakse papagoi sõnavara.

Tarvilik lugemine kõigile, kellele on meeltmööda Issanda loomaaed kogu oma mitmekesisuses.

Tiina Tarik

One response to this post.

  1. Posted by TiinaT on 19 märts 2010 at 09:29

    Korduvlugemisel torkas teravalt silma, et tõlkija on jätnud enne nimiloo kallale asumist üle lugemata Piret ja Rein Saluri tõlgitud “Minu pere ja muud loomad” (minu arvates üks möödunud sajandi parimaid tõlketeoseid!). Muidu poleks ta koerte nimed Widdle ja Puke jätnud tõlkimata Punksiks ja Köötsuks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s