Douglas Wells “Jänki seiklused Hiiumaal”

Ükskord jättis üks ameeriklane, ehk “jänki” oma pere, töö ja auto maha ning sõitis Eestisse, et “lihtsalt  aidata”. Jutt on Douglas Wellsi raamatust “Jänki seiklused Hiiumaal”.

Douglas Wells tuli siia 1992. aastal Ameerika Rahukorpuse vabatahtlikuna. Ta kavatses “kasutada oma kogemusi põllumajanduse arendamisel Kirde-Euroopa tihedates metsades… ja kibeles kaasa lööma taasärkavate Balti demokraatiate muutumisel”.

wellsjankiseiklusedhiiumaalKui põrkuvad kaks erinevat kultuuri, siis tekivad alati naljakad situatsioonid, arusaamatused ja möödarääkimised. Nii ka selles raamatus, need lood on ühteaegu naljakad ja liigutavad. Mis teeb selle raamatu eriliseks? Jutt käib meist ja meie elust pea viisteist aastat tagasi. See raamat tuletab meelde, kust me tuleme, missugune oli meie elu siis ja kui kaugele me oleme jõudnud selle aja jooksul.

Raamat näitab ka, kui palju saab teha isegi üks inimene, et elu muutuks paremaks. Douglas Wells leidis Hiiumaal oma õnne, abiellus kohaliku neiuga, leidis endale palju sõpru, alustas tööd turismi alal, tegi mitu projekti. Ta kogemus on unikaalne, kuna ta oli esimene ja viimane vabatahtlik saarel. Oma töös lähtus ta motost: “Hea vabatahtlik ei tööta ennast töökoha sisse, ta töötab ennast sealt välja. Kui su töö on olnud hea, jätkub kõik sama ladusalt ka pärast su lahkumist. Isegi ei märgata, et sa oled läinud, välja arvatud siis, kui pidu peetakse.” Douglas Wells lahkus Eestist 1996. aastal ja lõplikult Rahukorpusest aastal 2002.

Ja lõpetuseks. Kui raamat ilmus, siis käis see osakonnas käest kätte ja eelnenut võiks nimetada ka töötlusosakonna ühiseks soovituseks.

Tamara Kozõreva

Advertisements

2 kommentaari

  1. Posted by Maarika Kiislar on 15 august 2015 at 18:03

    Olen Maarika Hiiumaalt!

  2. Posted by Maarika Kiislar on 15 august 2015 at 18:06

    Mõtlesin,et kirjutan teise osa su raamatule…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: