Toalilled

Hetkevalik rohenäpule koosneb mitmetest väljaannetest, millest valisin välja 4 raamatut:

1) 100 toalille.Toataimemaailma teejuht.2004
2) P. MacHoy. Täielik toataimede käsiraamat. 2003
3) D. Nissen. Toataimede piibel. 2005
4) J. Bland. Toataimed.Valik ja hooldamine. 2004

Kõik nimetet väljaanded on rikkaliku pildimaterjaliga.

Kui teie poole pöördub lugeja murega, et oleks vaja kindlaks teha, mis põnev uus taim talle kingitud on, siis soovitaksin 3. varianti, abiks oleks ka esimene raamat “100 toalille”.

Algajale toa-aednikule soovitaksin “Täielikku toataimede käsiraamatut.” Eraldi peatükid on pühendatud valikule, hooldamisprobleemidele, taimedele toakujunduses, sh suurte taimede grupeerimine, lauakaunistamine, pudelaiad, terrariumid jt anumad, soolotaimed jne. Sõnaga tegemist on põhjaliku käsiraamatuga, mida on huvitav lehitseda ka siis kui ei kavatse talveaeda kolida. Raamatusse mahub veel taimeloend, koos fotode ja nõuannetega asetuse valguse jms kohta.
Raamatu lõpus on 2 registrit: ladinakeelsete sünonüümide ning eesti-ladina taimenimede register.

Toataimede piibli esimeses osas kõneldakse taimede hooldamise peamistest aspektidest, tutvustatakse raamatu ülesehitust ja kasutatud tingmärke. Teises osas on taimede kohta ära toodud nende kasutamine, päritolu, kirjeldus, valgus ja asukoht, väetamine, erihooldus, kahjurid ja teised liigid. Igal lehekülje allosas on info pildikeeles neile, kes teksti ei viitsi süveneda.

Raamat “Toataimed. Valik ja hooldamine”. Minnakse üsna kohe asja juurde. Taimekirjeldustes on sissejuhatavalt iga taime kohta lihtsas keeles kirjutet, millega tegu, kuidas paljundada. Eraldi rubriik: sordivalik ja ostmine, haigused ja kahjurid, parimad tingimused, üldjuhul on lisatud ka antud sordi eeskujuliku taime kirjeldus. sellest raamatust saavad abi need, kellel on taimekahjuritega probleeme.

“100 toalille” on lühike, lakooniline raamatuke, mis sisaldab pilte ja miinimum infot iga taime kohta. Määramisel on abiks ikka. Ei sisalda registreid.

Ja alati võib kasutada indiaani-varianti : pane kõrv vastu lillepotti ja kuula, mis sulle öeldakse.

Merike Karolin

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: