Stephenie Meyer “Videvik”

Meyer

Meyer

Vaimustav romantiline raamat keskkoolitüdrukust Isabella Swanist, kes kolib oma isa juurde Forksi – juba kliima poolest mitte just meeldivasse väikelinna. Koolis jääb neiule silma veider seltskond noori. Need noored pole tavalised, vaid kuuluvad vampiiride perekonda.

Juhtub see, mis juhtuma ei peaks. Isabella armub vampiiriperekonna noorimasse – Edward Cullenisse, seades ohtu oma pere.

See on raamat, mida on päris raske käest panna. “Videvikku” võiks nimetada romantiliseks ulmeks, mida on ülimalt kerge ja ladus lugeda. On värskendav, et vampiire ei kujutata teoses traditsioonilisel moel.

Minu ja teiste raamatu fännide suureks rõõmuks ei ole see Meyeri ainus teos. Jään suure huviga ootama uut tõlget (“Noorkuu”. Dets. 2008).

Samast sarjast:
New Moon („Noorkuu“)
Eclipse („Päikesevarjutus”)
Breaking Down
Ilmunud on ka eraldi seisev teos:
The Host
Lisaks on ilmumas film esimesest raamatust “Videvik” : http://www.twilightthemovie.com/
Stephenie Meyeri koduleht: http://www.stepheniemeyer.com/

Triin Võsoberg

4 kommentaari

 1. Posted by Krõõt Kaljusto-Munck on 22 jaanuar 2009 at 16:14

  Läksin selle tutvustuse ja filmitreileri peale vaatama filmi ja pärast filmi vaatamist lugesin läbi sarja kõik neli osa. Olen juba mitu nädalat olnud “Videviku” lummuses, film oli minu arvates väga õnnestunud ja hiljem raamatuid lugedes leidsin, et Meyer on loonud vampiiridele ja kujumuutjatele sama sügava ja läbimõeldud maailma nagu Rowlingu nõidade ja võlurite maailm Harry Potteri raamatutes. Armastuslugu jäi minu jaoks raamatutes mõnevõrra staatiliseks, ta justkui hangus aeg-ajalt kordustesse, aga filmis on Bella ja Edwardi vaheline tõmme väga hästi edasi antud. Teiste tegelaste omavahelised suhted, pereliikmete ja sõprade suhtlemine oli raamatus vägagi nauditav.

  Lisaks võib lugeda Nädala autori blogist artiklit Stephenie Meyerist ja sellest, mis minu arvates “Videvikust” bestselleri teeb.

 2. Posted by sulepuru on 5 november 2009 at 17:33

  Lisalugemist „Videviku”-saaga kohta wõrgust:

  Ülevaate autorist annab Evelyn Kaldoja Postimehe artiklis “Mormooni ­pereema unenägu ilusast mehest” http://www.postimees.ee/?id=131326 ja Naistemaailma artikkel “Stephenie Meyer – unenäopüüdja” http://www.naistemaailm.ee/artikkel.php?id=26511

  Kriteeriumi toimetus on oma kokkuvõtte teinud pealkirjaga „Nooruslikult värsked vampiirid” http://www.kriteerium.ee/kataloog.php?uID=138&lang=est , „Videvikust” ja „Noorkuust” on kirjutanud Jonah F. Mitchell “Ikka veel need vampiirid…” http://www.kriteerium.ee/kataloog.php?uID=150&lang=est ning Kriteeriumi üks põhiautoreid Peeter Helme on oma muljeid “Videvikust” kajastanud http://paber.ekspress.ee/viewdoc/F28F72685F65A28EC22574C50038C2E5

  Eesti Päevahe veergudel on „Videvikust” kirjutanud Vesta Reest „Tundekasvatuslik teos mitte ainult lapsemeelsetele” http://www.epl.ee/artikkel/440670 ja „Päikesevarjutusest” Maris Meiessaar “Kuidas diagnoosida teismelise tüdruku ärevushäiret” http://www.arileht.ee/kultuur/474130

  Blogimaailmast Kaja postitus “”Videvik” ja “Noorkuu”, teismeea romantika uus tase” http://kaja.ekstreem.ee/post/2008/12/28/Videvik-ja-Noorkuu-teismeea-romantika-uus-tase.aspx . Danzumehe blogi postituse http://danzumees.blogspot.com/2008/10/videvik-stephanie-meyer.html kommentaaridest on aga tore vestlusring saanud.

  „Videvikuga” on seotud ka lühiuudis sellest, et „Vihurimäe” on taas bestseller http://www.epl.ee/artikkel/477203

  Filmiarvustustest jäi silma Maris Meiessaare “”Videvikus” võib kõike juhtuda” http://epl.ekspress.ee/artikkel/453198

  “Videviku”-fännide foorum, mis tahaks veel pisut kasvamist, asub http://videvik.forum.co.ee/forum.htm

  Esimene Videviku-teemaline täismahus fännileht Eestis http://givemesometwi.wordpress.com/ tundub oma pühendumise ja uudistevalikuga sümpaatne. Lehekülg keskendub rohkem ”Videviku”-saaga filmidele.

 3. Posted by liis on 2 juuli 2010 at 00:33

  väga väga hea raamat…soovitan kõigil neid osasid lugeda..super head raamatud

 4. […] vampiiriromaanid “Videvik” (Twilight, Pegasus, 2008), millest Triin Võsoberg kirjutas pikemalt siin, “Noorkuu” (New Moon, Pegasus, 2008), „Päikesevarjutus“ (Eclipse, Pegasus lubab tõlget […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: