Michael Scott “Alkeemik”

Kuulus alkeemik Nicholas Flamel on mees, kes kaitseb ja peidab Maag Abrahami raamatut ehk koodeksit. Raamat on iidne ja sisaldab suuri saladusi, ka igavese elu eliksiiri retsepti. Tänu raamatule on Nicholas ise saavutanud igavese elu. Paraku, nagu ikka, on koodeksi ihkajaid teisigi, näiteks Ülikute teenija John Dee. Maag Abrahami raamat varastataksegi ja kogu meie praegust maailma ähvardab häving…

scottalkeemikNicholas peab oma naisega pisikest raamatupoodi. Poes on suveks tööd leidnud teismeline Josh Newman ja vastasmajas töötab tema kaksikõde Sophie. Näiliselt juhuslikult kaasatakse nad raamatu otsingusse. Kaksikutel on meie maailma päästmisel mängida väga suur roll. Selgub, et nad polegi just kõige tavalisemad Ameerika teismelised.

Selleks, et teada saada, kes tegelikult on hea või kuri ja mis ikkagi juhtub, peab ära ootama lausa seitse raamatut.

Michael Scott on raamatu eriti eluliseks huvitavaks teinud sellega, et peale kahe tegelase, kaksikute Sophie ja Josh Newmani, on ülejäänud nimed kõik ajaloos või müütides eksisteerinud.

Nicholas Flamel sündis aastal 1330 Pariisis. Mees suri ajaloo kohaselt 1418, kuid tema surnukeha ei leitud. Aastasadu hiljem sai ta tuntuks kui suurim alkeemik. John Deed teatakse  Elizabeth I parema käena. Elas aastail  1527–1608 (1609).

Triin Võsoberg

Advertisements

2 kommentaari

  1. Posted by mari . on 22 märts 2011 at 13:42

    väga hea raamat , soovitan !

  2. Posted by sulepuru on 1 aprill 2011 at 12:46

    On jah hea raamat. Ja iga osaga paremaks läheb. Eesti keeles on juba II osa “Maag” ja III osa “Nõid”, tõlkimisel IV osa “Necromancer” ja vähemalt 2 osa peaks veel tulema :)
    Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s