Mark Kostabi ja East Village`i kunstielu 1983-1987

Jones, Baird – Mark Kostabi ja East Village`i kunstielu 1983-1987 – Tallinn, 008 ja kunst.ee, 2006.

Kaasaegsest kunstist huvitunuile ütleb nimi Mark Kalev Kostabi järgmist : see on USA-s elav eesti soost maalikunstnik, kelle taiesed valmivad nn kombinaadis „Kostabi World” tema ideede järgi tema palgal olevate assistent-kunstnike teostusena.

Ameerika mitmetes ülikoolides erinevatel humanitaarerialadel nii doktori kui magistrikraade omandanud ja New York Daily News`i kolumnistina töötanud Baird Jones on kirjutanud raamatu sellest, kuidas Mark Kalev Kostabil õnnestus kunstnikuna läbi lüüa 80-ndate aastate East Village`is tollase moodsa neo-ekspressionistliku kunstiliikumise taustal. Raamat on illustreeritud autori rohkete must-valgete fotodega, milledel Kostabi poseerib paljude väga kuulsate prominentidega nagu näiteks Andy Warhol, East Village`i galeristid, kunstikriitikud jm kunstiboheemid. Piltidel näeme ka stseene perfomance`itelt , reklaamiüritustelt, võtteid Kostabi nooremast vennast Paul Indrek Kostabist ja nende isast Kaljo Kostabist. Tekst on kirjutatud elavalt ja köitvalt – kolumnistikirjutajale omases stiilis.

Kes tahaks seda raamatut lugedes lisaks tutvuda ka Mark Kalev Kostabi maalidega, soovitan laenata M. K. Kostabi intervjuu vormis iseendaga kirjutatud mahukat teost „Conversations with Kostabi” (1996), mis sisaldab palju kvaliteetseid värvifotosid tema maalidest.

Kostabi looming on esindatud paljudes maailma moodsa kunsti muuseumides ja ka Eesti Kunstimuuseumis. 90-ndatel võisid ka tartlased näha tema üsna mahukat personaalnäitust.

Ülli Tõnissoo

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: