Joe Hill “Südamekujuline karp”

hillEsimene mõte peale raamatu lugemist oli: kust saaks kiiresti veel mõne Joe Hill’i õudusromaani. Oma kurvastuseks leidsin, et “Südamekujuline karp” on senini ainus eesti keelde tõlgitud Hill’i teos. Autori kodulehe teatel on küll ilmunud ka “20th Century Ghosts” (“20. sajandi kummitused”), mille tõlget ootaksin isiklikult suure huviga.

Raamatu lugeja võib tabada end kujutlemas, milline võiks välja näha selle teose põhjal vändatud õudusfilm – tõenäoliselt mitte sugugi paha.

“Südamekujuline karp” räägib vananevast rockstaarist, kes on maias kõige ebatavalise peale: kolju, mis pärines 16. sajandil elanud talupojalt, kellele oli auk pähe puuritud, et deemonid välja lasta; kolmsada aastat vana nõia ülestunnistus; 19. sajandi algusest pärinev jäik kulunud poomisnöör ja palju muud põnevat. Seega tundub esialgu olevat täitsa huvitav mõte soetada üks 100 dollariline ülikond koos kummitusega.

Paraku hakkab see kummitus (mille omanikuvahetus pole muide sugugi juhuslik) mängima rockstaari elus vägagi suurt rolli, pöörab tema väljakujunenud elukorralduse täielikult pea peale ja vähe sellest – teeb oma parima, et muusiku eluküünal kustuks…

Triin Võsoberg

7 kommentaari

 1. Posted by Meeri on 4 veebruar 2009 at 17:14

  Lõpetasin just antud romaani lugemise. See oli lihtsalt super ja tahaks veel midagi samalaadselt haarvat lugeda. Kas keegi oskab soovitada midagi võrdväärselt head?

 2. Posted by Anne on 12 veebruar 2009 at 19:32

  Võrdväärselt head ei oska, aga võiksid proovida lugeda ka Stephen Kingi “Mobla”(2008), Scott Smithi “Varemed” (2007). Muidugi oleneb mis sulle täpselt seal raamatus meeldis.

 3. Posted by m6mmik on 18 märts 2009 at 20:26

  minuarust on see lihtsalt võrratu raamat, liigahea raamat !

 4. Posted by Ester on 9 juuni 2011 at 18:16

  Ise lugesin seda raamatut suhteliselt ammu aga ikka on väga eredalt meeles. Lihtsalt super raamat. Hästi põnev ja kaasahaaravgi samas mõni koht oli ka küllalt hirmutav ja kõhedusttekitav. Soovitan seda raamatut kõigile, kellele meeldib näiteks Stephen Kingi või E.Allan Poe looming.

 5. Posted by sulepuru on 17 jaanuar 2012 at 18:04

  Sattus see raamat lõpuks ka minu silme alla ja ühinen eelpool öeldud kiidusõnadega. Algul ei saanud lugemist vedama, aga siis hakkas lugu jooksma ja hoidis oma paines lõpuni kinni. S. Kingi loomingust kõige sarnasem on vast “Lisey lugu”.
  T.S.

 6. Posted by P.O. on 17 aprill 2012 at 12:52

  Tõesti väga hea raamat. Ise lugesin seda kunagi ammu, aga ikkagi tõesti väga hästi meeles. Hakkasin ise ka samuti teisi raamatuid otsima, kuid jah, neid ei ole veel tõlgitud. Soovitan kindlasti kõigil lugeda.

 7. […] soovitust peale Joe Hilli “Südamekujulise karbi” (millest Triin Võsoberg kirjutas siin) praegu pähe ei […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: