Bertrand Meyer-Stable “Rudolf Nurejev”

Bertrand Meyer-Stable. Rudolf Nurejev. Hüpe vabadusse.  Tln, 2005

Oli 16. juuni 1961.

“”Rudolf teadis, mis tal tuleb teha… ja seejärel sööstis ühe hüppega Prantsuse politseinike käte vahele, samal ajal karjudes: “Tahan olla vaba!” Venelased üritasid teda politseinike käest lahti kiskuda, kuid tulemusteta…  Nüüd oli see tehtud: Nurejev oli sündinud teist korda. Sel hetkel, olles juba Prantsusmaa territoorimil karjus ta veel kord: “Ma tahan vaba olla!””  Pierre Lacotte (Pariisi Ooperiteatri esitantsija) 

meyerstableyrudolfnurejevTerve päeva oli tema nimi maailma telegraafiagentuuride uudistes esikohal, jättes varju koguni Ameerika Ühendriikide keeldumise alustada läbirääkimisi desarmeerimise vallas, vastusena Nõukogude Liidu memorandumile.

Margot Fontein, üks Nurejevi kuulsamaid partnereid, on öelnud: “Talle on antud kõik eeldused: silmipimestav tehnika, jõuline ja täpne stiil, sügav musikaalsus, eksimatu koreograafiline mälu ja kõige tähtsam, kirjeldamatu magnetism, eriline graatsia, ilma milleta ta poleks geniaalne tantsija… Ta pole tantsija vaid Tants ise.”

Huvitav ja vapustav raamat erilise andega tantsija elust, sünnist Siberis Vladivostokki viivas rongis 17. märtsil 1938. aastal kuni surmani 6. jaanuaril 1993. aastal Pariisis.

Temast on võimalik lugeda veel kahest eestikeelsest raamatust (Soutar, C. Tõeline Nurejev. Intiimseid mälestusi säravaimast balletitähest. ; Fedorovski, V. Vene balleti kulissidetagune ajalugu.)kuid antud raamat on parim.

Hele-Kaja Mäesepp

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: