Alexander McCall Smith “Kalahari masinakirjakool meestele”

Alexander McCall Smithi Kalahari masinakirjakool meestele (tõlkinud Kaisa Kaer) oli mõnusaks taaskohtumiseks proua Ramotswe maailmaga. Mul oli hea meel näha, et neljas raamat ei petnud eelmiste osade lugemisest tekkinud kõrgeid ootusi. Olen vahepeal isegi Rooibuse teed hakanud jooma.

Esimese Daamide Detektiiviagentuuri raamatud on õhukesed ja kergesti loetavad, aga suudavad lugeja viia teise aega ja ruumi, sümpaatse detektiivi kaine mõistuse maailma. Nad on küll mõistatuslikke sündmusi lahendavad raamatud, aga ülesande lahendamine on vaid osa raamatu võlust. Nad meenutavad mulle Lilian Jackson Brauni kassiraamatuid (Tartu Linnaraamatukogus on hetkel neli Brauni raamatut).kalahari
„Kalahari masinakirjakool meestele” annab võimaluse sukelduda Aafrika tolmusesse ja päikeselisse maailma, õppida tundma kohalikke kombeid.

Kahjuks sai raamat kahe õhtuga kiiresti läbi loetud. Seda on kindlasti targem raamatukogust laenata. Ainuke asi, mis jäi pakitsema, oli raamatut kinni pannes tekst selle tagaküljel, õigemini tutvustava teksti viimane lause: “Muidugi ei puudu ka sellised tavapärasemad probleemid nagu saladuslik surm, mille Precious Ramotswe samuti lahendama peab.” Missugune saladuslik surm?

Eelmised Alexander McCall Smithi raamatud samast sarjast:
Esimene Daamide Detektiiviagentuur (Tõlkinud Kaaren Kaer)
Kaelkirjaku pisarad (Tõlkinud Krista Kaer)
Ilusate tüdrukute moraal (Tõlkinud Kaisa Kaer)

Krõõt Kaljusto-Munck

Advertisements

2 kommentaari

  1. […] näituselt Kirjanduslinn Edinburgh Siin blogis raamatutest “Kalahari masinakirjakool meestele” ja “Pühapäevane […]

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: