ajakiri “Director”

Lisaks naisteajakirjade raamatututvustustele, mille autoriteks on tavaliselt keegi konkreetse ajakirja toimetusse kuuluvatest ajakirjanikest, hakkavad nüüd ka soliidsemad eriala–ajakirjad avaldama lugemissoovitusi, mis on üsnagi laiapõhjalised ega piirdu ainult ajakirja temaatikaga. Nii soovitavadki juhtidele orienteeritud ajakirja „Director” (olemas meie perioodikasaalis) selle aasta jaanuarinumbris raamatuid Rahvusraamatukogu direktor Tiiu Valm (sic!) , valuutapanga Tavid juht Alar Tamming, „Akadeemia” peatoimetaja, endine Lennart Meri nõunik, Toomas Kiho, Regio juht Teet Jagomägi, Fontese nõukogu esimees, teatri NO99 loomenõukogu ja Pärnu Konverentside juhatuse liige Tõnis Arro ning Riigikogu väliskomisjoni aseesimees ja Venemaa ekspert Marko Mihkelson.
Tsitaat Tiiu Valmilt:
„Öeldakse, et üks hästi õnnestunud täiskasvanu on see, kes on lapsepõlves palju lugenud. Arendab ju lugemine meie keelt, tundeid, mõistust, väljendusoskust”
Tsitaat Tõnis Arrolt:
„Jah, ka igasugustel soovitustel on…oma koht ja seega on Directori algatus tore, aga paraku ei saa niisugused …soovitusnimekirjad tegelikult oma ülesannet täita, kui ei ole teada, kellele nad on mõeldud. Näiteks keskeakriisiga silmitsi seisvale tippjuhile soovitaksin ühte, oma teismelisele pojale aga hoopis teist nimistut. Ja selle inimese jaoks, kes üldse või peaaegu üldse raamatuid lugenud ei ole, tuleks soovitustega hoopis ettevaatlik olla” 
Kuldsed sõnad, mida tasuks ka raamatukoguhoidjal meeles hoida !

Merike Karolin

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: