ajakiri “Director”

Lisaks naisteajakirjade raamatututvustustele, mille autoriteks on tavaliselt keegi konkreetse ajakirja toimetusse kuuluvatest ajakirjanikest, hakkavad nüüd ka soliidsemad eriala–ajakirjad avaldama lugemissoovitusi, mis on üsnagi laiapõhjalised ega piirdu ainult ajakirja temaatikaga. Nii soovitavadki juhtidele orienteeritud ajakirja „Director” (olemas meie perioodikasaalis) selle aasta jaanuarinumbris raamatuid Rahvusraamatukogu direktor Tiiu Valm (sic!) , valuutapanga Tavid juht Alar Tamming, „Akadeemia” peatoimetaja, endine Lennart Meri nõunik, Toomas Kiho, Regio juht Teet Jagomägi, Fontese nõukogu esimees, teatri NO99 loomenõukogu ja Pärnu Konverentside juhatuse liige Tõnis Arro ning Riigikogu väliskomisjoni aseesimees ja Venemaa ekspert Marko Mihkelson.
Tsitaat Tiiu Valmilt:
„Öeldakse, et üks hästi õnnestunud täiskasvanu on see, kes on lapsepõlves palju lugenud. Arendab ju lugemine meie keelt, tundeid, mõistust, väljendusoskust”
Tsitaat Tõnis Arrolt:
„Jah, ka igasugustel soovitustel on…oma koht ja seega on Directori algatus tore, aga paraku ei saa niisugused …soovitusnimekirjad tegelikult oma ülesannet täita, kui ei ole teada, kellele nad on mõeldud. Näiteks keskeakriisiga silmitsi seisvale tippjuhile soovitaksin ühte, oma teismelisele pojale aga hoopis teist nimistut. Ja selle inimese jaoks, kes üldse või peaaegu üldse raamatuid lugenud ei ole, tuleks soovitustega hoopis ettevaatlik olla” 
Kuldsed sõnad, mida tasuks ka raamatukoguhoidjal meeles hoida !

Merike Karolin

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: